Statut Gminy Aktualności


Gmina Złotoryja z dofinansowaniem w ramach Polskiego Ładu

 
Polski ladGmina Złotoryja otrzymała środki w ramach Rządowego Programu Polski Ład w wysokości 9 025 000,00. Środki zostaną przeznaczone na budowę i modernizację infrastruktury wodnej w miejscowości Wilków-Osiedle. To kluczowa inwestycja dla mieszkańców Wilkowa- Osiedla i Gminy Złotoryja. Serdecznie dziękujemy Pani Marszałek Elżbiecie Witek, Panu Senatorowi Krzysztofowi Mrozowi, Panu Piotrowi Karwanowi – Radnemu Sejmiku Województwa Dolnośląskiego za okazane wsparcie w procesie aplikowania o środki.

Policja ostrzega

 
Na terenie województwa dolnośląskiego odnotowywane są kolejne przypadki wyłudzeń pieniędzy. Przestępcy wykorzystują bardzo popularne metody na wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP lub pracowników administracji. Niestety nie brakuje seniorów, którzy w wyniku manipulacji przekazują oszustom duże sumy pieniędzy, będące niejednokrotnie oszczędnościami życia. Polecamy zapoznać się z poniższymi informacjami bo być może dzięki temu uda się uniknąć takich sytuacji.

Brak wody - Prusice Dolne

 
W związku z awarią sieci wodociągowej w miejscowości Prusice Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Złotoryi z/s w Wilkowie - Osiedlu informuje, że w dniu 26.10.2021 r. od godz. 10.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Prusice Dolne. Planowane przywrócenie dostawy wody nastąpi do godz. 15.00.
Za utrudnienia przepraszamy

Projekt dotyczący usuwania azbestu zakończony

 
Gmina Złotoryja zakończyła realizację zadania „Usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest na terenie Gminy Złotoryja”. Zakres zadania obejmował demontaż, odbiór, opakowanie i utylizację wyrobów zawierających azbest, który był złożony na posesjach właścicieli nieruchomości na terenie gminy Złotoryja.
W wyniku realizacji zadania ostatecznie azbest odebrano od 20 właścicieli nieruchomości. Odebrano 50 540 Mg azbestu.
Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Całkowita wartość zadania: 37863,72 PLN
Dotacja z WFOŚ i GW we Wrocławiu : 24764,60 PLN
„Zadanie zrealizowane przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu” link do strony Funduszu: www.wfosigw.wroclaw.pl

UWAGA !!! Woda z wodociągu w Wilkowie - warunkowa przydatność wody do spożycia

 
Woda Wilkow 1

Podkategorie


  • Linki ( Liczba artykułów: 9 )
    Linki do stron internetowych instytucji, organizacji, klubów itp.