POMOC UKRAINIE

Informacja

 
Informujemy, że przy Urzędzie Miejskim w Złotoryi działa punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy obsługujący również osoby, które pojawiły się na terenie Gminy Złotoryja.
Zobacz szczegóły
Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach. Brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Uczniowie z Ukrainy mogą uczestniczyć w nieodpłatnych lekcjach języka polskiego organizowanych przez szkołę oraz zostać objęte opieką psychologiczno-pedagogiczną z związku z doświadczeniem migracyjnym.
Przyjęcie do szkoły wymaga złożenia wniosku, a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor. Publiczna szkoła podstawowa, w rejonie której mieszka dziecko przybyłe z zagranicy, przyjmuje z urzędu, a inne publiczne szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe w miarę posiadania wolnych miejsc. Jeśli w wybranej placówce nie ma wolnych miejsc, potrzebny jest kontakt z urzędem gminy.
Na terenie Gminy Złotoryja funkcjonują następujące szkoły publiczne z nauczaniem w klasach I-VIII wraz z punktami przedszkolnymi:
  • Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. strona internetowa: www.spgieraltowiec.edupage.org , tel. 76 8781 523
  • Szkoła Podstawowa w Rokitnicy - email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. strona internetowa: www.sp-rokitnica.pl, tel. 76 8783 122
  • Szkoła Podstawowa w Wilkowie-Osiedlu - e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., strona internetowa: www.spwilkow-osiedle.edupage.org, tel. 76 8783 272
Każdy obywatel Ukrainy, którego wjazd od 24.02 został odnotowany przez Straż Graniczną lub dopełnił formalności zgłaszając się do punktu recepcyjnego, będzie mógł korzystać ze świadczeń medycznych Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz szpitalnej (w dowolnej placówce).
Na terenie Gminy Złotoryja pomoc medyczną można uzyskać w następujących Ośrodkach Zdrowia:
Gierałtowiec 33, tel. 76 8781-413
Rokitnica 13, tel. 76 8783-124
Wilkowie Osiedlu ul. Kochanowskiego 3, tel. 76 8783-321