Gmina Złotoryja

Bike Maraton - 03.06.br.

 
Czas na kolejną, czwartą już edycję tegorocznego Bike Maratonu. Inauguracja cyklu odbyła się w kwietniu w Miękini, Bike Maraton zdążył już przejechać przez Polanicę-Zdrój i Jelenią Górę, a w najbliższy weekend rozgości się pod Złotoryją. Trasa w Krainie Wygasłych Wulkanów sprawdziła się od samego początku i dziś trudno sobie wyobrazić cykl bez tego wyścigu, choć np. - w porównaniu z Polanicą czy Jelenią Górą, jest to edycja „młoda” i całkiem nowa. Dzięki temu wciąż co roku możemy odkrywać w Gminie Złotoryja nowe ścieżki i zapraszać na trasę trudną, wymagającą i wyjątkową – zwłaszcza na dystansie MEGA (51 km, 1250 m w pionie). Będzie oczywiście trochę szutrów i leśnych dróg, ale czeka też sporo technicznych i krętych odcinków i sekcji - choćby na zboczach Prusickiej i Średniej Góry. Trasa będzie się malowniczo wiła między kolejnymi wulkanicznymi stożkami, będzie trochę singli i zabawy na zjazdach. Warto pamiętać, że dystans FUN (19 km) omija największe trudności, a chętnych wzywa jeszcze przecież dystans CLASSIC (30 km).

Start i meta sobotniego Bike Maratonu znajdują się w Wilkowie – Osiedlu.
Sobota to także wyścigi dla dzieci, czyli PKO Ubezpieczenia Junior Race. Główne starty, z podziałem na sektory, rozpoczną się o godzinie 11:00. Pierwsze dekoracje zaplanowane są na godzinę 14:00. Kolejna edycja Bike Maratonu już 17 czerwca w Bardzie – wrotach do Kotliny Kłodzkiej.
Najbliższy weekend to nie tylko Bike Maraton i nie tylko kolarstwo górskie. W niedzielę kolarska karuzela przeniesie się do Złotoryi, gdzie odbędzie się Szosowy Klasyk Złotoryja – Złota Wstęga Kaczawy, czyli jedna z edycji cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk. Niedzielne zawody będą kolejną okazją do ścigania się po okolicy, ale tym razem perspektywa będzie inna – kręte szosy Gminy Złotoryja i finisz na złotoryjskim Rynku.
Więcej na: https://bikemaraton.com.pl