Gmina Złotoryja Aktualności


Szczepienia przeciwko wirusowi SARS-COV-2

 
Wójt Gminy Złotoryja informuje, że punktem szczepień przeciwko wirusowi SARS-COV-2 na terenie Gminy Złotoryja jest Ośrodek Zdrowia w Wilkowie-Osiedlu przy ul. Kochanowskiego 3, tel. (76) 87 83 321. Informacje na temat szczepień dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie.
Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość bezpłatnego transportu do punktu szczepień dla mieszkańców gminy:
1) posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
2) osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień najbliższego miejsca zamieszkania (np. osoby starsze, samotne).
Rejestracja na bezpłatny transport odbywa się pod nr tel. (76) 87 88 725 w godzinach pracy Urzędu Gminy Złotoryja (od poniedziałku do piątku, godz. 7:30 – 15:30). UWAGA! Rejestracja na bezpłatny transport możliwa jest jedynie po potwierdzonym terminie szczepienia.
Klauzula informacyjna RODO dotycząca zgłoszeń na bezpłatny transport.

Wyniki konkursu na realizację zadania publicznego

 
Prezentujemy wyniki konkursu na realizację zadania publicznego z dziedziny sport - Zobacz

Wymiana pieców - nabór 2021r.

 
Wójt Gminy Złotoryja zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców do składania wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę dotychczasowego źródła ciepła w lokalu mieszkalnym/budynku jednorodzinnym na korzystniejsze z punktu widzenia kryterium sprawności energetycznej oraz kryterium ekologicznego. Dotację mogą uzyskać: osoby fizyczne, posiadające prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, tj.: właściciele, współwłaściciele lub najemcy nieruchomości, położonych na terenie Gminy Złotoryja oraz wspólnoty mieszkaniowe w budynku wielorodzinnym, w którym członkowie korzystają z ciepła wytworzonego we wspólnej kotłowni. Wnioskodawca, po zrealizowaniu inwestycji może uzyskać, w formie refundacji, do 75% poniesionych kosztów kwalifikowanych na zakup nowego źródła ciepła, jednak nie więcej niż 3000,00zł, a w przypadku wspólnoty mieszkaniowej, nie więcej niż 6000,00zł.
Wiecej szczegółowych informacji znajdziesz tutaj

Szczepienia dla seniorów

 
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Złotoryi gorąco zachęca do udziału w Narodowym Programie Szczepień oraz rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19. Szczepienia są darmowe i w pełni dobrowolne dla każdego obywatela. Od tego, jak wielu z nas się zaszczepi, zależy bezpieczeństwo nas samych, naszych rodzin i naszych najbliższych.
Więcej i bardziej szczegółowe informacje znajdują się w tym artykule.

Informacja - konkurs ofert na realizację zadań publicznych

 
Wezwanie do uzupełnienia braków formalnych ofert złożonych przez organizacje pozarządowe działające na terenie Gminy Złotoryja w ramach otwartego konkursu ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w roku 2021.
Oferty zawierające braki formalne podlegające uzupełnieniu należy uzupełnić w siedzibie Urzędu Gminy Złotoryja, al. Miła 4, 59-500 Złotoryja (tel. 76 87 88 700) w nieprzekraczalnym terminie 3 dni od dnia zamieszczenia niniejszej listy, tj. do. 15.01.2021 r. do godz. 15.30.
Oferty nieuzupełnione o wskazane braki i niejasności, a także uzupełnione po terminie zostaną odrzucone z przyczyn formalnych i nie będą podlegały ocenie merytorycznej.
Zobacz wykaz braków

Awaria wodociągu - Jerzmanice-Zdrój

 
W związku z awarią sieci wodociągowej w miejscowości Jerzmanice-Zdrój Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Złotoryi z/s w Wilkowie-Osiedlu informuje, że w dniu 11.01.2021 r. od godz. 9 30 nastąpi przerwa w dostawie wody. Planowane przywrócenie dostawy wody nastąpi około godziny 13.00.
Za utrudnienia przepraszamy

Szukamy właściciela psa

 
W piątek na terenie miejscowości Kozów znaleziono psa. Poszukujemy jego właściciela, wiadmość w Urzędzie Gminy - 768788700

Harmonogram odbioru odpadów na 2021r

 
Już jest dostępny harmonogram odbioru odpadów komunalnych z poszczególnych miejscowości w naszej Gminie na rok 2021 - zobacz harmonogram

Informacja

 
W dniu jutrzejszym, tj. 31.12.br. Urząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej czynne będą do godziny 14.00.
Za utrudnienia przepraszamy.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć o możliwości wykupu mieszkań komunalnych, podjęta w tej sprawie uchwała obowiązuje jedynie do końca bieżącego roku!!!
Rozpatrywane bądą wnioski złożone jedynie do dnia 31.12.2020r. do godz. 23:59. Wnioski można składać osobiście (do urny na dokumenty na patrerze budynku), poprzez email lub ePUAP. Zapraszamy do skorzystania z tej możliwości wykupu mieszkania w atrakcyjnej cenie.

Sesja w grudniu

 
 herb gmina zlotoryja pngZ A W I A D O M I E N I E

W związku z utrzymującym się w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenieniem się koronawirusa SARS CoV-2 zawiadamia się, że XXVI Sesja Rady Gminy Złotoryja zwołana na dzień 30 grudnia 2020r. na godz. 10.00 odbędzie się w trybie zdalnym.
Porządek obrad sesji obejmuje:

Czytaj więcej: Sesja w grudniu

Podkategorie


  • Linki ( Liczba artykułów: 9 )
    Linki do stron internetowych instytucji, organizacji, klubów itp.
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 159

Wczoraj 262

W tym tygodniu 685

W tym miesiącu 3682

Od początku 3626217