Gmina Złotoryja

Zapraszamy na ferie zimowe w Gminie Złotoryja

 
Przedstawiamy harmonogram najważniejszych wydarzeń, które będą odbywały się w czasie ferii zimowych w poszczególnych miejscowościach. Na większości świetlic odbędą się także inne zajęcia, kursy, pokazy i zabawy karnawałowe, organizowane zarówno przez pracowników świetlic jak i mieszkańców poszczególnych miejscowości.
10.02.2020 (poniedziałek) - Lubiatów - 16.00
Warsztaty z robotyki (2 grupy wiekowe) - UWAGA!!! Ze względu na specyfikę wydarzenia niezbędne jest zgłoszenie uczestnictwa (szczegóły w opisie warsztatów*)
11.02.2020 (wtorek) - Wilków-Osiedle - 16.00
Pokazy i warsztaty historyczne
12.02.2020 (środa) - Ernestynów - 16.00
Warsztaty Mydlarskie
14.02.2020 (piątek) - Nowa Wieś Złotoryjska (14.00) - Wilków-Osiedle (16.00) - Rokitnica (18.00)
Teatrzyki dla najmłodszych
17.02.2020 (poniedziałek) - Wilków - 16.00
Matematyka w Minecraft - UWAGA!!! Ze względu na specyfikę wydarzenia niezbędne jest zgłoszenie uczestnictwa (szczegóły w opisie warsztatów*)
18.02.2020 (wtorek) - Prusice - 16.00
Pokazy i warsztaty historyczne
18.02.2020 (wtorek) - Gierałtowiec- 16.00
Warsztaty z tworzenia biżuterii
19.02.2020 (środa) - Lubiatów - 16.00
Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla najmłodszych, wizyta straży pożarnej z OSP Prusice.
W poszczególnych zajęciach mogą wziąć udział dzieci i młodzież z terenu całej Gminy Złotoryja.

Ferie 2020

SZCZEGÓLY WYDARZEŃ:
Matcraft - Matematyka W MINECRAFT. - 17.02.2020 - WILKÓW - 16.00
Zajęcia dla dzieci w wielu 7-9 lat
Matcraft to specjalnie przygotowana aplikacja umożliwiająca naukę matematyki przy użyciu popularnej gry Minecraft. Innowacyjny program przeznaczony dla dzieci w wieku 7-9 lat. Poruszane zagadnienia nie ograniczają się wyłącznie do matematyki, a poprawiają umiejętności i wiedzę z języka polskiego, orientacji przestrzennej, kompetencji społecznych i cyfrowych. Każdy uczestnik zajęć ma do dyspozycji swojego laptopa. *Zapisy na Matematyka w Minecraft pod numerem telefonu 600 036 716 (dostępny w godzinach 8.00 - 15.00)

WARSZTATY ROBOTYKI 10.02.2020 - LUBIATÓW - 16.00
Oparte są one o program dopasowany do wieku; konstrukcje na podstawie zestawów LEGO Education WeDo 2.0 oraz LEGO Mindstorms EV3. Od początku dzieci pracują w grupach, które otrzymują zestaw klocków oraz IPad'a. Oglądając animację poznają historię i problem bohatera. Wspólnie szukają realnych rozwiązań i wymyślają, w jaki sposób pomóc postaci w rozwikłaniu trudności. Następnie poznają obsługę klocków oraz programu, w którym będą pracować i uczą się jak z nich korzystać. Dzieci współpracują ze sobą, aby wykonać twórcze konstrukcje, nie zapominając o tym, że nasz bohater czeka na ich pomoc. Po skonstruowaniu robota uczestnicy kursu programują go, aby następnie przetestować robota i czerpać radość z zabawy. Przewidziano dwie grupy wiekowe (zajęcia odbędą się równolegle): dzieci 5-9 lat oraz 9 – 13 lat. *Zapisy na Warsztaty robotyki pod numerem telefonu 600 036 716 (dostępny w godzinach 8.00 - 15.00)

warsztaty robotyka

TEATRZYKI DLA NAJMŁODSZYCH.
W ramach ferii zimowych w świetlicach wiejskich w trzech miejscowościach zorganizowane zostaną występy teatrzyków. Dobierając tematykę występów kierowaliśmy się walorami rozrywkowymi oraz edukacyjnymi.
14.02.2020 (piątek) - 14.00 - Nowa Wieś Złotoryjska
BAJKA: UCZĄ KRÓLA DZIECI SEGREGACJI ŚMIECI:
Każdy powinien wiedzieć, po co właściwie segregujemy śmieci. Ta misja pozwala nam utrzymywać czystość na naszej planecie. Trzeba mieć szacunek wobec przyrody, wiedzę na temat recyklingu i odrobinę chęci do dbania o porządek. Chyba każdy człowiek woli żyć w czystym i zadbanym świecie, czas więc na ekologię!
14.02.2020 (piątek) - 16.00 – Wilków-Osiedle
BAJKA: NA MISIOWYCH URODZINACH – NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA:
Spektakl ukazujący wartość, jaką jest rodzina, wzajemna pomoc i szacunek. Rodzinę tworzą osoby, które łączą więzy krwi, ale również bliska relacja - relacja wyjątkowa. Rodzina to emocje i uczucia nie do powtórzenia. Członkowie rodziny powinni chcieć siebie nawzajem słuchać i rozumieć, wspierać i pomagać w trudnych chwilach. Czy w naszym zabieganym świecie wciąż doceniamy fenomen, jakim jest rodzina? Czy potrafimy dostrzec skarb, jakim jest dom rodzinny?
14.02.2020 (piątek) - 18.00 - Rokitnica
BAJKA: BYĆ DOROSŁĄ BARDZO CHCIAŁA I NA MIOTLE ODLECIAŁA:
Bajka o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym. W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci muszą być coraz bardziej samodzielne, aspekt ich bezpieczeństwa wysuwa się na pierwszy plan. W szkole, w domu, czy w drodze, dzieci muszą się nauczyć, jak radzić sobie w różnych, niejednokrotnie trudnych sytuacjach. Spektakl w przystępny i zabawny sposób wskazuje młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań. Pomaga zrozumieć, dlaczego należy uważać na nieznajomych, jak bezpiecznie poruszać się po drogach lub jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w wolnym czasie. Żywy udział publiczności w spektaklu dodatkowo pomoże dzieciom zapamiętać najważniejsze zasady i ułatwi korzystanie z tej wiedzy w przyszłości.

Teatrzyki ferie 2020
POKAZY I WARSZTATY HISTORYCZNE
I BLOK: Średniowiecze – czas dzielnych rycerzy i zamków:
1. Z czego składał się rycerz:
- prezentacja średniowiecznego uzbrojenia, dzieci przymierzają hełmy, zbroje, miecze i tarcze.
- zabawa: nauka fechtunku,
2. Jak zostawało się rycerzem, czyli rola giermka - dzieci poznają drogę od giermka do rycerza, jak pracowitością i cierpliwością stać się bohaterem dla innych, dowiedzą się także czym jest etos rycerski, honor i dlaczego rycerz stawał w obronie słabszych.
II BLOK: Rzemiosła dawne.
1. Zanim powstały fabryki: czym jest rzemiosło – dzieci dowiedzą się, czym zajmował się rzemieślnik i jakie znamy rzemiosła, kim był mistrz, czeladnik i terminator oraz jak ceniono pracę innych w średniowieczu, skąd się wzięły nazwiska i czym było dziedziczenie zawodu,
2. Powroźnictwo, czyli skręcanie sznurów: po co nam sznurek – dzieci dowiedzą się, jak przewożono towary i jak ważny był sznurek w pakowaniu, warsztaty skręcania sznurów,
III BLOK: Pieniądz w średniowieczu:
Jak i czym płacono w dawnych czasach: zanim pojawiły się monety - dzieci poznają różne materiały, których używano do płacenia, wybijanie na pamiątkę kopii historycznej monety.

Ferie z historia 2020
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 90

Wczoraj 187

W tym tygodniu 277

W tym miesiącu 4659

Od początku 3608550