Gmina Złotoryja

Kolarski weekend w Złotoryi

 
SK Złotoryja nagłówek
5 i 6 września to gwarancja kolarskich emocji – w sobotę w Leszczynie koło Złotoryi wystartuje kolejna edycja największego polskiego cyklu maratonów MTB – Bike Maraton, a w niedzielę, już bezpośrednio ze Złotoryi, wyjedzie Szosowy Klasyk Złotoryja – Złota Wstęga Kaczawy. Będzie to kolejny etap i kolejny wyścig cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, którego ostatni etap odbył się w Kowarach i była to indywidualna jazda na czas – podjazd na przełęcz Okraj. Teraz wracamy do jazdy ze startu wspólnego, oczywiście biorąc pod uwagę sanitarne ograniczenia dotyczące grup startowych i wytyczne regulaminu cyklu, związane z rywalizacją w obrębie kategorii wiekowych.
Start i meta: Rynek w Złotoryi. Warto przygotować się na finisz – kilometr brukowanego podjazdu do mety!


Zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą na dwóch dystansach – dłuższym (PRO, 88 km) i krótszym – (FUN, 54 km). Kraina Wygasłych Wulkanów gwarantuje wymagającą i selektywną trasę – FUN ma przewyższenia sięgające 500 m, a długi dystans to już ponad 1 km w pionie.
Rywalizacja w klasyfikacji generalnej cyklu wkracza powoli w decydującą fazę, bo po wyścigu w Złotoryi pozostaną jeszcze tylko 3 edycje – w tym finałowa w Miękini.
Tymczasem w najbliższą niedzielę wyścig wyprowadzi kolarzy na wielką malowniczą pętlę, przez Leszczynę i Pomocne w kierunku Wojcieszowa , potem w kierunku Sokołowca i Pielgrzymki, jeszcze dalej do Zagrodna i z powrotem do Złotoryi. FUN po starcie skręci na Wilków i przez Świerzawę dojedzie również do dużej pętli, a potem dalej, do mety.
Zgłoszenia na wyścig organizatorzy przyjmują tylko do najbliższego czwartku. W piątek zostanie opublikowana lista startowa i harmonogram startów poszczególnych grup na obu dystansach.
Zgłoszenia dostępne są pod poniższym linkiem: https://szosowyklasyk.pl/zgloszenia/
Biuro zawodów w Złotoryi działać będzie w niedzielę od godziny 8:00 rano.
Start pierwszego wyścigu zaplanowany jest na godzinę 11:00.
Więcej szczegółów i informacji:
https://szosowyklasyk.pl
https://viadolnyslask.pl
https://bikemaraton.com.pl
Mapa trasy - Zobacz
Profile trasy : FUN - Zobacz     PRO - Zobacz

SK Złotoryja pasek

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 174

Wczoraj 187

W tym tygodniu 361

W tym miesiącu 4743

Od początku 3608634