Gmina Złotoryja

Warsztaty i spotkania - dla dzieci i młodzieży

 
plakat 2bCentrum Kultury i Biblioteka Gminy Złotoryja zaprasza na cykl spotkań „Wakacje Aktywnie i Kreatywnie”. W tym tygodniu przed nami:
➡ 9 sierpnia - Poniedziałek
16.00 – Kopacz – warsztaty kreatywne
18.00 – Wyskok – warsztaty kreatywne
➡ 10 sierpnia - Wtorek
12.00 – Wilków-Osiedle - warsztaty
16.00 – Brennik – warsztaty kreatywne
16.00 - Lubiatów - spotkanie z dziennikarzem
18.00 – Podolany – warsztaty kreatywne
18.00 – Ernestynów - spotkanie z dziennikarzem
➡ 11 sierpnia - Środa
15.00 - Wilków-Osiedle – spotkanie z teatrem
16.00 – Wysocko – warsztaty kreatywne
16.30 - Prusice – spotkanie z teatrem
18.00 - Rzymówka – warsztaty kreatywne
18.00 – Lubiatów – bajkowe kino wakacyjne
18.00 - Ernestynów – Spotkanie z teatrem
➡ 12 sierpnia - Czwartek
17.00 – Wilków-Osiedle - spotkanie autorskie z Przemkiem Corso
➡ 13 sierpnia - Piątek 16.00 – Leszczyna – warsztaty kreatywne
‼ Wszystkie zajęcia i warsztaty są bezpłatne!
-------------------------
➡ Spotkanie autorskie z Przemkiem Corso: Przemek Corso – pisarz, konsultant artystyczny, promotor, konferansjer, felietonista, głos radiowy, scenarzysta teledysków, autor tekstów piosenek i bajek dla dzieci - w tym słuchowiska pt. "Niedźwiedź prawie polarny". Wydał kilka książek - w tym m.in. serię sensacyjno-przygodową o awanturniku i złodzieju zabytków, Robercie Karczu (Miasto złodziei, Miasto z gliny) - dla dorosłych (Maraton), nowelę "Gatunek L", a także dwie bestsellerowe biografie, "GrubSon - na szczycie" i "Rahim - ludzie z tylnego siedzenia". "Serca Twego Chłód", to jego pierwsza po latach powieść dla dorosłych, równocześnie powrót do gatunku, który go ukształtował, a także analiza powtarzającego się w jego życiu i działalności artystycznej motywu... mroku.
➡ Spotkanie z dziennikarzem: Spotkanie z Mateuszem Różańskim - kierownikiem Redakcji Online Gazety Wrocławskiej, który opowie m.in. o pracy dziennikarza, o tym jak odróżnić fake news od prawdziwej wiadomości, o zjawisku bański informacyjnej itp.
➡ Spotkanie z teatrem: Spektakle dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w wykonaniu Teatru Kokon. Zaprezentowane zostaną bajki „Tajemnica Skarbca Sułtana” oraz „Droga do odwagi”
➡ Bajkowe kino wakacyjne: Zapraszamy w każdą środę o godzinie 18.00 na świetlicę w Lubiatowie, gdzie wyświetlane są najpiękniejsze i najpopularniejsze animacje ostatnich lat
➡ Warsztaty kreatywne: Podczas zajęć w zależności od grupy wiekowej dzieci uczą się tworzyć własne ozdoby, biżuterię, witraże, poduszki, maskotki, breloki do kluczy i inne,