Gmina Złotoryja

Dziewiąte PŁUCZKI z ANIMUSem

 
plakat ANIMUS MISTRZOSTWA 2023 1W dniu 02 czerwca 2023 r. Fundacja ANIMUS zorganizuje już po raz dziewiąty Mistrzostwa Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością.
Patronat honorowy mistrzostw objął Wójt Gminy Złotoryja Jan Tymczyszyn.
Współorganizatorem tego wydarzenia jest Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Złotoryja, a głównym partnerem Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Księstwa Legnickiego.
Oficjalne otwarcie zawodów z ramienia organizatora nastąpi o godzinie 10:00 i po raz trzeci mistrzostwa odbędą się w Skansenie Górniczo-Hutniczym w Leszczynie.
Zawody zostaną podzielone na dwie kategorie: Osoba Niepełnosprawna z Opiekunem oraz Osoba Niepełnosprawna bez Opiekuna.
Obok zawodów będą przewidziane dla uczestników mistrzostw ciekawe warsztaty i wiele atrakcji m.in. koła wodne, wyścigi taczek, strzelanie z bezpiecznych kusz, warsztaty z łapaczy snów czy fotobudka. Udział w mistrzostwach dla wszystkich dzieci i osób dorosłych z niepełnosprawnością jest bezpłatny dzięki darczyńcom i dobrym ludziom.
Te Mistrzostwa są jedyne w Polsce i w świecie. Dają ogromną radość osobom z niepełnosprawnością, łączą i integrują osoby z niepełnosprawnościami z osobami pełnosprawnymi – przekonuje Łucja Marchaj-Miller – Prezes Zarządu Fundacji ANIMUS. Na tych mistrzostwach ładuję baterie i zbieram siły do kolejnych akcji naszej fundacji, uczę się pokory i doceniam życie patrząc szczególnie na dzieci z niepełnosprawnością, które są szczere w okazywaniu swojej radości – dodaje Łucja Marchaj-Miller.
Dziękujemy naszym ceniącym dobro darczyńcom: Firma Mine Master, Polenergia, Art Hotel Wrocław, Gospodarstwo Rolne Łukaszów Andrzej Chmielewski, Firma SOLO, Pałac Krotoszyce, Cukiernia Ciacholandia, RPK Złotoryja, RODE, Mrówka Złotoryja.
Organizację Mistrzostw można wesprzeć wpłacając pieniądze na konto Fundacji ANIMUS z dopiskiem Jestem MISTRZEM: Bank PKO BP SA Oddział Złotoryja, numer rachunku: 87 1020 3017 0000 2102 0211 9964.