BM nagłówek
Czas na nowe otwarcie Bike Maratonu w Złotoryi, który przez kilka ostatnich lat zadomowił się w Krainie Wygasłych Wulkanów. Po Wilkowie, z którego cykl startował w poprzednich sezonach, czas na Wilczą Górę! Teren geologicznego rezerwatu położonego tuż obok Złotoryi będzie bazą Bike Maratonu w tym roku, a sam wyścig zakończy Kolarski Weekend w Złotoryi i Gminie Złotoryja. Nieco innymi ścieżkami dotrzemy więc do malowniczych i wymagających oraz znanych już tras Bike Maratonu, na których w tym roku czeka sporo nowości. Wyścig znów będzie zręcznie lawirował między kolejnymi wulkanicznymi stożkami, penetrował wąskie leśne jary i przekraczał wzgórza wokół Złotoryi.
Bike Maraton w wersji MEGA to 54 km i prawie 1500 m w pionie. Trasa najeżona jest podjazdami, a największe przewyższenia czekają już po piętnastu kilometrach jazdy. Najdłuższy dystans zawodów w Złotoryi nie da chwili odpoczynku praktycznie aż do samej mety, choć po czterdziestu kilometrach będzie już nieco spokojniej. Pierwszy punkt odżywczy będzie po piętnastu kilometrach, drugi po dwudziestu dziewięciu, a ostatni po trzydziestu sześciu. CLASSIC ma w planach 33 km, a do rozjazdu na 18. kilometrze podąża wspólnie z najdłuższym dystansem. FUN oferuje natomiast 24 km i mimo dużo większej dostępności i braku aż takich trudności, da w sumie 500 m podjazdów.
Oprócz tradycyjnie rozgrywanej na Bike Maratonie klasyfikacji open i klasyfikacji wiekowych, w tym roku można się ścigać w parach, a także w kategorii e-bike. Do tego mamy oczywiście kilka klasyfikacji drużynowych.
Poprzednia edycja Bike Maratonu została rozegrana w Polanicy-Zdroju. Po starcie w Złotoryi organizatorzy zapraszają natomiast do Bielawy. Tam Bike Maraton odbędzie się 13 lipca.
Zgłoszenia do wyścigu w Złotoryi i do cyklu Bike Maraton możliwe są pod linkiem: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/
Wszystkie pozostałe informacje znajdują się na stronie cyklu: https://bikemaraton.com.pl/
Program imprezy: https://bikemaraton.com.pl/
Biuro zawodów i parkingi: https://bikemaraton.com.pl/
Informacje o trasach:
https://bikemaraton.com.pl/zlotoryja/informacje-o-trasach-2/

https://bikemaraton.com.pl/zlotoryja/trasy-interaktywne-2/


Informacje:
Trasa
Profil Classic
Profil Fun
Profil Mega