POMOC UKRAINIE

Zbiórka sprzętu i wyposażenia

 
plakat Ukraina zbiorka
Gmina Złotoryja tworzy bazę osób, które są w stanie zapewnić miejsca noclegowe dla uchodźców z Ukrainy w momencie, gdy przyjadą oni na nasze tereny. Jeżeli chcecie Państwo zaoferować swoją pomoc prosimy o kontakt z Urzędem Gminy (w godzinach urzędowania) pod numerem telefonu 76/ 878 87 09.
Wójt Gminy Złotoryja wyznaczył lokale znajdujące się na terenie gminy na miejsce kwaterunku uchodźców. Wśród nich znajduje się m.in. budynek po byłej szkole podstawowej w Lubiatowie. Obiekt wymaga jednak dużych nakładów pracy związanych z jego adaptacją. Dlatego zwracamy się z prośbą do osób, które są w stanie udzielić pomocy w drobnych pracach remontowych o kontakt pod numerem telefonu: 798 703 354.
Wyznaczone obiekt musimy również odpowiednio umeblować i przygotować. Dlatego zwracamy się do osób, które są w stanie przekazać niezbędne wyposażenie, o kontakt pod numerem telefonu: 798 703 354. W szczególności prosimy o:
1. Nowe:
- koce, kołdry, poduszki, pościel, prześcieradła
- ręczniki
Nowe lub używane (w dobrym stanie):
- sprzęt AGD (lodówki, kuchenki, mikrofalówki, pralki)
- meble (szafy, komody, regały)
- łóżka i kanapy
- wyposażenie jadalni (sztućce, talerze, garnki)
Gmina Złotoryja uruchomiła także specjalny numer konta, na który mogą Państwo dokonywać wpłat. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom.
Numer konta: 48 8658 0009 0000 3593 2000 0520
Tytuł wpłaty: Wpłata na pomoc dla uchodźców z Ukrainy