Aktualności


W dniu dzisiejszym na uroczystych apelach z okazji zakończenia roku szkolnego 2025/2026 najwybitniejsi uczniowie szkół podstawowych Gminy Złotoryja otrzymali stypendia za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz dziękujemy za godne reprezentowanie Gminy Złotoryja.
Lista nagrodzonych uczniów za wybitne osiągnięcia w nauce:
Szkoła Podstawowa w Rokitnicy:
Klasy IV-VI Cezary Dyk, Antoni Dajlidko, Milena Zagrobelny, Matej Huba, Milena Cich, Leo Rosendo Fijałkiewicz, Antoni Suchan, Marcel Szczerbicki
Klasy VII-VIII Nikola Gonczarko (najwyższa średnia w Gminie Złotoryja klas VII-VIII), Kornelia Zarazińska, Natalia Jackowska, Diana Gorzelana, Kalina Hipp, Jagoda Błaszczyk, Angelika Hawryszków, Matvii Shokurov
Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu:
Klasy IV-VI Maja Skrobuk, Karolina Attinger, Aniela Fajczyk, Dominik Zarzecki, Maria Hajdun, Antonina Karwan, Kacper Kochański, Natalia Łucka, Kinga Stęplowska, Marianna Pawlus, Julian Pawlus, Zofia Drzymała
Klasy VII-VIII Antoni Fajczyk, Antoni Jankowski, Amelia Tkaczyszyn, Amelia Kuriata, Dominik Kupiec
Szkoła Podstawowa w Wilkowie-Osiedlu:
Klasy IV-VI Karol Kościuk (najwyższa średnia w Gminie Złotoryja klas IV-VI), Olimpia Miksza, Pola Kozajda, Michalina Czech, Katarzyna Wrutniak, Amelia Kaczmarek,
Klasy VII-VII Pola Warzecha, Maciej Horbacz, Dominika Maciejewska, Milena Ciupa, Aleksandra Ejlak
Oto lista nagrodzonych uczniów za osiągnięcia sportowe:
Szkoła Podstawowa w Rokitnicy: Milena Zagrobelny, Matej Huba, Antoni Dajlidko, Cezary Dyk
Szkoła Podstawowa w Gierałtowcu: Weronika Rudziak, Antoni Fajczyk, Wiktoria Urban, Lena Nuszkiewicz, Nikola Nowak, Kaja Rajczakowska, Adam Hul
Szkoła Podstawowa w Wilkowie-Osiedlu: Maciej Horbacz, Milena Ciupa, Katarzyna Wrutniak, Filip Ciupa, Wojciech Kozajda, Pola Kozajda, Martyna Borodacz, Aleksandra Wrutniak, Lena Pluta, Gabriela Dziwirek, Lena Brzyska, Agata Brzóska, Lena Licnerska, Martyna Kurowska, Dorota Dudzic, Aleksandra Ejlak, Zuzanna Pawluczuk, Kinga Pikul, Maja Harkot, Wiktoria Radzioch, Dawid Terlecki, Kacper Lenart, Jakub Waszak, Aleksander Tęcza, Igor Chudzik, Marcel Czyż, Marcel Mazu.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Gierałtowcu odbyło się uroczyste zakończenie pełnienia funkcji dyrektora szkoły przez panią Dorotę Wilk. Wydarzenie to zamknęło wyjątkowy, dwudziestoletni etap w historii naszej placówki.
Podczas oficjalnego apelu cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi – złożyła pani dyrektor serdeczne podziękowania. Przez dwie dekady oddanej służby pani Dorota Wilk z zaangażowaniem dbała o rozwój szkoły, wspierała kadrę pedagogiczną i współtworzyła przyjazne środowisko edukacyjne dla wielu pokoleń lokalnej społeczności.
Uroczystość uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów. Nie zabrakło wzruszających słów, kwiatów oraz życzeń zdrowia i sukcesów w dalszym życiu osobistym oraz zawodowym.

IMG 20260626 WA0007

IMG 20260626 WA0006

Wakacje 2026

Szanowni Państwo,
informujemy, że rozpoczął się nabór dzieci do Gminnego Żłobka „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu.
Zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych zainteresowanych zapisaniem dziecka do naszej placówki do składania dokumentów rekrutacyjnych do 8 lipca 2026 r..
Wypełnione karty zgłoszenia wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć w sekretariacie Urzędu Gminy Złotoryja, Al. Miła 4.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru, wymaganych dokumentów oraz kryteriów przyjęć dostępne są w Regulaminie Rekrutacji.
Serdecznie zapraszam do składania dokumentów.
Dyrektor Gminnego Żłobka „Wesoły Kącik”
Paulina Bielak

Karta zgłoszenia - Pobierz
Zarządzenia:
1. Zarządzenie nr 3/2026 w sprawie wprowadzenia Regulaminu organizacyjnego w Gminnym Żłobku „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu - Zobacz
2. Zarządzenie nr 5/2026 w sprawie wprowadzenia Standardów Ochrony Małoletnich w Gminnym Żłobku „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu - Zobacz 
3. Zarządzenie nr 6/2026 w sprawie wprowadzenia Regulaminu rekrutacji dzieci w Gminnym Żłobku „Wesoły Kącik” w Wilkowie-Osiedlu - Zobacz

plakat zlobek

Radni jednogłośnie udzielili Wójtowi Gminy Złotoryja absolutorium i wotum zaufania!
Podczas dzisiejszej XXIX sesji Rady Gminy Złotoryja Wójt Gminy uzyskał absolutorium oraz wotum zaufania.
To ważne wyróżnienie i potwierdzenie, że nasza gmina rozwija się w dobrym kierunku. Dziękujemy Radnym za okazane zaufanie, a wszystkim mieszkańcom za codzienne wsparcie i współpracę.
To nasz wspólny sukces!
Działamy dalej dla dobra całej Gminy Złotoryja!

absolutorium

Podkategorie

Linki do stron internetowych instytucji, organizacji, klubów itp.

Czytaj więcej: Linki